منو
تبليغات 
قرآن و عترت
مقام معظم رهبری
پنجشنبه 13 شهريور 1393 پیام زندگى حضرت على‌ بن‌ موسى ‌الرضا علیه السلام از زبان مقام معظم رهبری


پیام زندگى على‌بن‌موسى‌الرضا(ع) چیست؟ ما که نباید فقط به مرقد امام على‌بن‌موسى‌الرضا اظهار ارادت کنیم؛ او امام ماست، زندگى او براى ما درس است، از زندگى او باید درس بگیریم؛ زندگى او براى ما یک پیامى دارد، آن پیام چیست؟ من آن پیام را در یک کلمه خلاصه مى‌کنم. بدانید پیام زندگى پرماجراى على‌بن‌موسى‌الرضا علیه‌الصّلوةوالسّلام به ما عبارت است از مبارزه‌ى دائمى خستگى‌ناپذیر.
                                                                       بیانات در جمع مردم مشهد در آستان مقدس رضوى 03/09/1363

خادم حرم

اگر آن امام معصوم اکنون حضور مى‌داشتند چه کسانى را براى خادمى خود انتخاب مى‌کردند؟ آیا جز متدین‌ترین، مؤمن‌ترین، صالح‌ترین و با اخلاص‌ترین افراد را؟ و آیا چه کسانى داوطلب این امر مى‌شدند؟ قطعاً زاهدترین، عالمترین، برجسته‌ترین و پاکترین افراد به خدمت آن امام در مى‌آمدند و خاک آستانش را توتیاى چشم خویش مى‌نمودند.
دیدار با خدام حرم مطهر امام رضا (ع) 06/01/1367

جزئی از باورهای ما

توى حرم امام رضا دو رکعت نماز خواندن ارزشش بیشتر از دو رکعت نماز توى صحن است و توى صحن بیشتر از توى آن فرضاً خانه یا منطقه‌اى است که بیرون صحن است و خوب این‌جا یک منطقه‌ى معنوى است، این جزء باورهاى ماست، به همین ملاک خراسان و مشهد از برکات معنوى بیشترى برخوردار است و این یک واقعیتى است. ما اگر تاریخ انقلاب را مى‌توانستیم بنویسیم، اگر گذشته‌ى این مبارزه را مى‌توانستیم به ثبت دربیاوریم و آن روزى که به ثبت دربیاید، اگر کسانى این کار را بکنند معلوم خواهد شد که برکات خراسان و برکات این بقعه‌ى مطهره در روند انقلاب ما چه قدر زیاد بوده است.
بیانات در جمع مسؤولان استان خراسان 28/04/1365منبع:
دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای www.khamenei.ir
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ


تعداد بازديد اين صفحه: 3324
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما