تبليغات

اخبار دفتر تبليغات اسلامي اصفهان
حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
1398/8/12 يكشنبه از سوی رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تشریح شد: کتاب، ضرورتی برای گام دوم انقلاب رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: آنچه برای گام دوم انقلاب اسلامی ضرورت دارد کتاب خواهد بود و علت آن هم ملزوم بودن کتاب برای تمدن سازی محسوب می شود.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به نقل از صاحب نیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی در نشست علمی کتاب و گام دوم انقلاب اظهار کرد: کتاب حلقه وصل بین نسل‌ها و مهمترین عامل مؤثر در تمدن سازی است، هیچ تمدنی بدون کتاب ایجاد نشده و دوام پیدا نکرد.

وی گفت: کتاب در سال‌های مختلف جهان نقش‌های مختلفی را ایفا کرده که یکی از نقش‌ها، مخزن دانش دانمشندان است، دانمشندانی مانند علامه طباطبایی و علامه مجلسی کاوش‌های علمی چندین ساله خود را در قالب کتاب در اختیار بشر قرار داده اند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه توسعه دانش، نقش دیگر کتاب است تصریح‌ کرد: مخازن بزرگ علمی به دست بشر داده می‌شود که برای توسعه آن دانش، افراد زیادی تلاش می‌کنند؛ کتاب در نقش ترویج دانش و فرهنگ و معرفت قرار می گیرد و محملی برای ترویج یافته‌هاست.

وی اضافه کرد: در سال‌های اخیر، نقش دیگری به عنوان رسانه بین نسلی به کتاب اضافه شده است، این فرصتِ خوبی شد که کتاب توانست در زندگی مردم ورود پیدا کرده تا انسان‌های عادی و دور از عرصه های علمی با کتاب زندگی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین قطبی در تشریح نقش رسانه ای بین نسلی کتاب، خاطر نشان کرد‌: این نقش کتاب را در دهه‌های اخیر حفظ کرده است، اکنون جایگزین‌های سهل‌تری برای نقش‌های قبلی کتاب وجود دارد که برای فصل بعدی باید برنامه‌ای داشت تا به ابزاری برای زندگی مردم تبدیل شود و کتاب بخشی زندگی انسان بشود.

وی ضمن اشاره به این که آنچه برای گام دوم انقلاب اسلامی ضرورت دارد کتاب است و علت آن هم ملزوم بودن کتاب برای تمدن سازی محسوب می شود، تأکید کرد: باید با خلاقیت و نوآفرینی و استراژیک جدید، کتاب را به متن زندگی نسل آینده برسانیم.

در حاشیه این مراسم از هشت کتاب در حوزه قرآن و نظام اخلاقی قرآن دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با عناوین  نوآوری‌های قرآنی، ایده‌های نوآورانۀ قرآنی، نظام اخلاقی قرآن، معناشناسی عبودیت در قرآن، کاربردشناسی جملات مشابه در قرآن، پرسش‌ها و پاسخ‌های قرآنی، ادبیات گفتمان در قرآن کریم و بازگشت به قرآن رونمایی شد.


مشاهده در پایگاه خبری صاحب نیوز

 
 
امتیاز دهی
 
 تعداد بازديد اين صفحه: 251
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما