تبليغات

اخبار دفتر تبليغات اسلامي اصفهان
1390/2/27 سه‌شنبه سايت هاي پاسخگويي به سئوالات ديني
 


پايگاه اطلاع رساني پرسمان قرآن كه سابقا زير نظر گروه پاسخ به سوالات قرآني مركز فرهنگ و معارف قرآن كريم فعاليت مي نمود با هدف پاسخگويي تخصصي به سوالات ديني ـ قرآني، كاربران تاسيس گرديد و با ادغام شدن اين گروه در مركز ملي به عنوان پرسشگر تخصصي در حوزه قرآن و معارف قرآني در خدمت پرسشگران مي باشد.
از طريق اين سايت امكان طرح پرسش هاي قرآني، دسترسي به بانك سوالات و اطلاعات قرآني و مقالات مرتبط و همچنين كتاب هاي تخصصي پرسش و پاسخ قرآني براي كاربران فراهم آمده است.

 

مركز ملي پاسخ‌گويي به سؤالات ديني، بزرگترين مركز پاسخگويي شيعه ( از لحاظ وسعت موضوعات تخصصي و گستره مخاطبان) در جهان اسلام است كه با هدف پاسخگويي تخصصي به سوالات و شبهات، توسط دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم تاسيس گرديده و با همكاري اساتيد و فضلاي حوزه علميه قم در چهار حوزه پاسخگويي به پرسش‌هاي مراجعان پاسخ‌ مي‌گويد. 
سامانه ارسال پيام كوتاه همزمان با سي و دومين بهار انقلاب اسلامي و ايام الله دهه فجر و در سال همت مضاعف و كار مضاعف، مركز ملي پاسخگوئي به سوالات ديني اقدام به راه اندازي سامانه پاسخگوئي از طريق پيام كوتاه نمود.
با توجه به گسترش استفاده از تلفن همراه به عنوان اولين ابزار ارتباطي ، مركز ملي اين سامانه را جهت پاسخگوئي به سوالات ديني اقشار مختلف جامعه راه اندازي كرده است و در مرحله اول پاسخگوي سوالات فقهي از طريق پيام كوتاه خواهد بود. كه به زودي با گسترش اين سامانه پاسخگوئي سوالات ديني در موضوعات ديگر نيز باشد.
شماره پيامك 30009640 آماده دريافت سوالات پيامكي اقشار مختلف جامعه بوده و همجنين پرسشگران مي توانند با
ورود به سايت مي توانند نرم افزار مخصوص ارسال سوال از طريق تلفن همراه را دريافت و بر روي گوشي تلفن خود نصب نمايند.جستجوگر اسلامي جواب با توجه به حجم گسترده پرسش و پاسخ هاي گردآوري شده در مراكز پاسخگو و توجه به اين نكته كه دستيابي پرسشگران به اين سوالات كمك فراواني به پاسخ يابي آنها مي نمايد، مركز ملي پاسخگويي ديني بر آن شد تا با گردآوري اطلاعات مختلف ديني از جمله پرسش و پاسخ، دستيابي پرسشگران را به پاسخ خود تسهيل نمايد.
از اين رو با راه اندازي اين سايت، جواب سعي دارد بر فارسي زبانان يك جستجوگر تخصصي در حوزه مطالب ديني تبديل شود.
هدف ما اين است كه تمامي علاقمندان به مطالعه در زمينه موضوعات ديني بتواند به طور تخصصي از اين مطالب در سايت هاي فارسي زبان استفاده كنند.
 

انجمن گفتگوي قراني همسو با ديگر سايت هاي پاسخگو و با توجه به اهميت كتاب شريف قرآن در اين زمينه انجمن تخصصي تشكيل شده است، تاكاربران با مراجعه به اين محيط تخصصي، پاسخ ها و مطالب مورد نظر خود را با رويكرد قرآني دريافت نمايد.
اين انجمن در موضوعات متنوعي فعاليت مي نمايد كه اين موضوعات ده گانه عبارتند از:
علوم قرآن ـ مبدا شناسي ـ مقصد شناسي و راهنماشناسي ـ اخلاق و عرفان ـ احكام قرآني ـ تاريخي و سياسي ـ اجتماعي ـ زن و مباحث مربوط ـ مشاوره قرآني و مسايل تربيتي ـ خدمات و پژوهش هاي قرآني ـ آزادانجمن گفتگوي ديني ي دارد محيطي مناسب براي بحث و گفتگوي ديني را به صورت آزاد فراهم آورد.
با توجه به اينكه طرحي برخي از سوالات و پرسش هاي ديني در يك جلسه امكان ندارد و ضروري است تا پرسشگر و پاسخگو در گفتگوي طولاني مدت به بررسي موضوع و حل مشكل بپردازند، ضروري مي نمود تا بخشي به عنوان انجمن پرسش و پاسخ ديني فعال گردد و پرسشگران بتوانند سوالات خود را به صورت بحث هاي طولاني و ادامه دار با پرسشگران مطرح نمايند.
از ديگر مزايا اين نوع مباحث، امكان استفاده و مشاركت ديگر افراد در بحث ها مي باشد كه با توجه به تكرار بسياري از سوالات و پرسش ها در ذهن نوع انسان ها، مراجعه به اين بحث ها امكان يافتن پاسخي دقيق تر را با مشاركت و همفكري ديگران فراهم مي آورد.شهر سوال با توجه به حضور فعال بخش پاسخگويي اينترنتي مركز ملي پاسخگويي در جوامع مجازي پرطرفدار و پركاربر مانند كلوب ، ماي پرديس ، ايران 20 و پاسخگويي در اين محيطها ، نياز شديد به بانك جامع اطلاعاتي از فعاليت ها و پرسش و پاسخ هاي برگزيده اين جوامع احساس مي شد .
به لطف خدا سايت « شهر سؤال » براي اين منظور راه اندازي شد . اين سايت ، يكي از سايت هاي مركز ملي پاسخگويي به سوالات ديني مي باشد كه جمع بندي و خلاصه اي از پرسش و پاسخ هاي مطرح شده در جوامع مجازي را در خود جاي داده است اين سايت با تقسيم بندي موضوعي و شاخه بندي هاي منطقي در هر رشته هاي مختلف علوم اسلامي ، و نيز داشتن كليد واژه هاي مختلف و محتواي مرتبط ، امكان دسترسي آسان كاربران به محتواي مورد نياز خود را فراهم نموده است .
همچنين مقالات برگزيده مطرح شده در جوامع مجازي به تفكيك موضوع در اختيار كاربران محترم قرار داده شده است . .
اين سايت مرجعي كامل و نيز مرجعي سهل والوصول براي مقالات ديني و پرسش و پاسخ هاي مورد نياز و مبتلا به كاربران مشتاق به علوم ديني ونيزكاربران جوامع مجازي مي باشد .شهر جواب يكي از سايت هاي وابسته به مركز ملي پاسخگويي به سوالات ديني ميباشد كه نقش پشتيبان انجمن پر مخاطب گفتگوي ديني( اسك دين) را بر عهده دارد.
مطالب و پرسش وپاسخ هايي كه در انجمن گفتگوي ديني به نتيجه نهايي رسيده توسط مدير يا كارشناسان هر انجمن جمع بندي شده و در قالب يك مقاله كامل بر روي خروجي سايت شهر جواب قرار ميگيرد ومنبع مقاله واقع در
انجمن گفتگوي ديني نيز ذيل آن درج ميگردد.
با توجه به درج برچسب در تمامي مقالات سايت شهر جواب امكان يافتن آن توسط موتورهاي جستجو ودر نتيجه دسترسي آسان براي مخاطب فراهم ميشود.
اين سايت مي تواند مرجعي كامل باشد براي مقالات ديني و استفاده از آنها براي كاربران مشتاق به علوم ديني وهمچنين مرجعي مطمئن وسهل الوصول براي ارجاع كاربران انجمن گفتگوي ديني.
شهر جواب به موازات انجمن هاي علمي انجمن گفتگوي ديني داراي هفت انجمن ميباشد شامل: تفسير وعلوم قرآن-حديث-كلام وعقايد-تاريخ اسلام-مشاوره وخانواده-اخلاق وعرفان-احكام شرعي كه مطالب سايت مطابق مطالب مندرج در انجمن گفتگوي ديني در اين انجمن ها درج مي شود.

 
امتیاز دهی
 
 تعداد بازديد اين صفحه: 4205
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما