تبلیغات


 
اخبار دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
1398/9/14 پنجشنبه بلاکچین به مرور نقش آفرینی حکومت ها را کاهش می دهد رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: نظام سلطه، با تمام توان از فضای مجازی برای تسلط بر دنیا استفاده می کند یعنی سلطه غرب بر دنیا با بهره کشی از فضای مجازی است.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی در نشست تخصصی آینده پژوهی فضای مجازی که توسط دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد اظهار داشت: فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید و در این زمینه بحث های فراوانی انجام شده است.

آینده شناسی مهم ترین مساله فضای مجازی
وی مهم ترین مساله فضای مجازی را آینده شناسی عنوان کرد و گفت: با شناخت آینده است که می توان، تصمیم بگیریم و حداقل غافلگیر نشده و در مراحل بالاتر این فضا را مدیریت کنیم.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان نظام سلطه را چهار نوع بیان کرد و گفت: اولین عرصه، تکنولوژی های سخت است مانند زیرساخت ها، سخت افزارها، ابزارهای فضای مجازی و... که همگی در مدیریت نظام سلطه تعریف می شود و  به فرض اینکه یک کشور، سخت افزاری را تولید می کند، باید حق نوآوری (patent) را به نظام سلطه بپردازد.

وی عرصه دوم را عرصه نرم افزار بیان کرد و گفت: دو دسته نرم افزار وجود دارد، دسته اول مانند ویندوز، اندروید و... که نرم افزار های پایه ای هستند که بر روی آن توسعه نرم افزاری انجام می شود  و دسته دوم نرم افزارهای توسعه یافته است.

حجت الاسلام و المسلمین قطبی افزود: در این عرصه ما توسعه دهنده هستیم ولی تولید کننده نیستیم و دلیل آن این است که زیر ساخت های نرم افزاری در دسترس ما نمی باشد و نظام سلطه برای از دست ندادن این عرصه که زیر ساخت اصلی سیطره بر عالم است مقاومت می کند. 

حاکمیت گریزی اقتصادی و فرهنگی با بلاکچین

وی گفت: عرصه سوم عرصه الگوریتم ها یا نظام واره هاست که نمونه آن صنعت بلاکچین می باشد که صرفا یک نرم افزار که بر پایه یک سخت افزار فعال باشد نیست.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ادامه داد: بلاکچین با نظام و الگوریت خود، رمز ارزها را بر روی خود سوار کرده و حاکمیت گریزی اقتصادی را در نیا رقم می زند و یک مدل سلطه اقتصادی و فرهنگی به وجود می آورد.

وی با اشاره به این که بلاکچین به مرور نقش آفرینی حکومت ها را کاهش می دهد، تصریح کرد: بلاکچین به شدت مدل حکمرانی ها را از نقطه مرکزی جدا کرده و بین انسان های دنیا توزیع می کند.

حجت الاسلام و المسلمین قطبی با اذعان به این که می توان با یک کشور قطع رابطه داشت، افزود: هیچگاه نمی توان با فیس بوک (Facebook) قطع رابطه کرد، چون دارای یک الگوریتمی است که تمام ابعاد را احاطه می کند.

وی تأکید کرد: عرصه الگوریتم خیلی جدی تر از سخت افزار و نرم افزار است، به دلیل اینکه همراه خود سبک زندگی، مدل جدید زندگی، مدل جدید حکمرانی و... می آورد و دوام آنها 20 تا 30 سال است که بعد از آن با شکل جدیدتری پدید می آید.

مدیریت حرکت های رفتاری مردم جهان با آنالیز منابع اطلاعاتی

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان عرصه چهارم را عرصه دیتا و اطلاعات دانست و گفت: بزرگ ترین منابع اطلاعاتی دنیا دست نظام سلطه است و بر همین اساس می تواند به راحتی برای کشورها، شهرها، روستاها و آدم های جهان تصمیم بگیرد و در آینده نزدیک به مدیریت حرکت های رفتاری برسد.

وی گفت: در این وضعیت سؤال هایی پیش می آید مانند این که، نظام سلطه در آینده چه اتفاقاتی را برای زندگی ما رقم خواهد زد؟! وضعیت تکنولوژی سخت افزار و نرم افزار در سبک زندگی و ارتباطات اجتماعی چه می شود؟! این اتفاق ها خوب است یا بد؟ چقدر می توانیم در آن تصرف و مدیریت داشته باشیم؟!


لزوم ایفای نقش طلاب و فعالان مذهبی در فضای مجازی

حجت الاسلام و المسلمین قطبی تصریح کرد: ما به عنوان یک طلبه و فعال اجتماعی مذهبی باید مأموریت ویژه خودمان که همان ربط با این الگورتیم بزرگ و نظام بزرگ عالم هستی با رویکرد فضای مجازی است، پیدا کرده و نقش ایفا کنیم.

وی با بیان این که ممکن است کار ما از نوع خرده مأموریت باشد یا از نوع کارهای بزرگ جریان ساز، تصریح کرد: ما هزاران سایت فرهنگی داریم ولی رتبه جستجوی خوبی ندارد که با کمی مداخله از نوع SEO می توان ضریب تأثیر آنها را پنج برابر افزایش داد.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان افزود: نوع دوم، مداخلات کلان و استراتژیک است که باید بدانیم با این وضعیت تسلط نظام سلطه، استراتژی ما چه می تواند باشد؟ که در این زمینه نظریات متفاوتی وجود دارد مانند، فریب اطلاعاتی، کاهش دسترسی نظام سلطه و ایجاد نیاز دنیا در فضای مجازی به خود.

وی در پایان گفت: متاسفانه شناخت درستی از این میدان بزرگ نداریم و همیشه از این فضا ما را ترسانده اند بلکه باید بر اساس توانمان در این اقیانوس فضای مجازی تصرف کنیم.

مشاهده در خبرگزاری شبستان 
 
امتیاز دهی
 
 

ادامه اخبار


تعداد بازديد اين صفحه: 465