منو
تبليغات

اخبار پژوهشکده الهیات و خانواده

حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
1398/11/14 دوشنبه رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان: پژوهش و تحقیق لازمه استقرار آرمان های الهی در جامعه است حجت الاسلام قطبی گفت: لازمه استقرار آرمان های الهی در جامعه، پژوهش و تحقیق است لذا در منظومه دفتر تبلیغات اسلامی هم اضلاع مختلفی تعریف شده که در میدان فعالیت های پژوهشی به منصه ظهور می رسد. به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری  در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان اظهار کرد: قرآن کریم در وصف خودش واژگانی زیبا بکار برده است، از جمله هیمنه و سیطره بر همه علومی که در جهان است.

وی بیان کرد: تلاش ما براین است آنچه آموزه های الهی در قرآن وجود دارد در زندگی جاری شود و این مهم جزء با پژوهش و تحقیق همراه با مجاهدت محقق نمی شود.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: فلسفه انقلاب اسلامی و حکومت دینی برخاسته از این نوع نگاه و برآمده از ماموریتی است که خداوند برای برقراری عدالت و قسط به انسان داده است.

وی افزود: امروز ما در امتداد مسیری قرار داریم که باید آن را تا رسیدن به کمال ادامه دهیم، این مسیر از نزول قرآن و ولایت حضرات معصومین تا حکومت دینی در جامعه ادامه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین قطبی ابراز کرد: لازمه استقرار آرمان های الهی در جامعه، پژوهش و تحقیق است، لذا در منظومه دفتر تبلیغات اسلامی هم اضلاع مختلفی تعریف شده که در میدان فعالیت های پژوهشی به منصه ظهور می رسد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد:  براین اساس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی ارزشمندانه فعالیت می کند وکارهای عمیقانه خوبی صورت داده است.

حجت الاسلام قطبی عنوان کرد: شاید نقطه تمایز و تفاوت حکومت دینی با سایر حکومت ها این است که ما خط فرمان و متن فرمان را متصل به وحی می کنیم، ولی سایر حکومت ها به تجربه وصل می شوند، لذا ما باید به  جنبه های جهت بخشی دین در همه عرصه ها بیندیشیم.


مشاهده در خبرگزاری حوزه

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر


تعداد بازديد اين صفحه: 242
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما